Galéria


Fuchs G. Tamás limitált kiadású digitális művészeti nyomatokat készít. Mindegyik alkotás egy 10 elemes zárt sorozat részeként jelenik meg, és sorszámozott hologram matricát kap, valamint minden egyes műtárgyat tanúsítvány kísér. A képek különleges festővászonra vannak kinyomtatva giclée technológiával, melyre a gyártó hosszan tartó garanciát vállal.



Giclée – A képek giclée (digitális művészeti nyomat) technikával készülnek .  A  giclée nyomtatás művészeti kategória, amit egyre nagyobb körben ismernek, elfogadnak és a megfelelő helyen besorolták a klasszikus képzőművészeti technológiák közé. A „giclée” szó francia eredetű, a fröcsköl - rászór értelemben a tintasugaras nyomtatásra utal (így kerülnek a tintacseppek a papír felületére).  A szó az előállítási folyamatra vonatkozik, tehát magára a nyomtatásra. Érdekessége ennek a különleges eljárásnak, hogy az elkészült képnél szabad szemmel nem kivehetőek a pixel kockák, azaz a kép oly annyira folyamatos tónusúnak tűnik, mint bármelyik tradicionális festmény estében.



Zárt sorozat - Napjainkban a giclée áll a rézkarc helyére. A rézkarcok értékét úgy tartották meg, hogy a zárt sorozat létrehozása után a rézlemezt tönkretették, hogy azzal újabb képeket ne lehessen készíteni.  A giclée művészi nyomtatás úgy alkalmas zárt sorozatok készítésére, hogy biztonsági elemekkel látják el. Így akadályozható meg, hogy ezeket az alkotásokat hamisítsák. A képeket az alkotó kézjegyével és sorszámozással látja el. Minden egyes nyomatot tanúsítvány kísér, amelyet az alkotó állít ki, szerepeltetve az alkotás összes adatát, az alkotó kézjegyét és a példány sorszámát. A tanúsítvány és a műtárgy azonos sorszámmal ellátott hologram címkét kap. E biztonsági elemek nélkül a nyomat értéktelenné válik.

Vászon - A giclée nyomatok kiemelkedő minőségű festővászonra vannak kinyomtatva, olyan nyomtatóval, amelyik élvonalbeli technológiával dolgozik. Mind a színhűségre, mind az alapanyagra 200 évre szóló garanciát vállal a gyártó.




Művészeti Hitvallás
        Az önkifejezés mindenkinek vágya, van akinek ez mindennapi gyakorlat, van akinek ez mások munkáin keresztül sikerül. A művészet eszköze egy ősi átjárhatóságot kínál fel a különböző kultúrák, nemzetek és korosztályok között. Több művészeti technika, ágazat kipróbálása után találtam rá a giclée eljárásra, aminek alkalmazása, legnagyobb meglepetésemre nem csak nekem, hanem a képeimmel találkozó művészetkedvelő számára is sok örömet, gondolatot és kikapcsolódást ad. Ennek ellenére gyakran kell megküzdenem az újdonságok okozta ősi nehézségekkel, hiszen a giclée az elmúlt évtizedben iparkodik felzárkózni az elismert művészeti kategóriák közé.
        A művészeti alkotás kizárólag(!) számítógép segítségével áll össze végleges formájában, még, ha egyes alkotóelemei akár klasszikus eljárásokkal (festészet, rajz), vagy fotográfiák, vagy egyéb források felhasználásával is formálódik. A pl. galériában, otthonokban, stb. megjelenő végtermék az un. "művészeti nyomat", ami a modern technológia adta speciális nyomtatóval, (az én esetemben) különleges vászonra készül el.
        Ezt az új művészeti ágazatot a nagyközönséggel elfogadtatni önmagában is kihívást jelent. Azzal, hogy a képeim leginkább pozitív érzelmeket és figyelmet váltanak ki a nézőkből, talán segíti az újdonság elfogadtatása útján végzett, gyakran erőt emésztő úttörő munkámat. A barátaimtól és a művészetemet kedvelő közönségtől egyrészt önbizalmat, másrészt bíztatást kapok, hogy jó úton járok. A képeim nemcsak az én önkifejezésemről szólnak, hanem mások belső világának a megszólaltatását is katalizálják.


Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése